پشتیبانی ایران برنده همکاری وزارت خارجه

پشتیبانی: ایران برنده همکاری وزارت خارجه وزیر امورخارجه وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تحریم با اقتصاد کشور عزیزمان ایران چه می کند؟

اولین فاز تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران از روز سه‌شنبه هفتم ماه اوت امسال رسما شروع شد. آمریکا بر این باور است که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکن

تحریم با اقتصاد کشور عزیزمان ایران چه می کند؟

تحریم با اقتصاد کشور عزیزمان ایران چه می کند؟

عبارات مهم : ایران

اولین فاز تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران از روز سه شنبه هفتم ماه اوت امسال رسما شروع شد. آمریکا بر این باور است که این سخت ترین تحریم هایی است که تاکنون علیه کشور عزیزمان ایران وضع شده است است و با اجرایی شدن تحریم نفتی و بانکی در ماه نوامبر سال جاری، فشار زیادی به اقتصاد کشور وارد می کند.

به گزارش خبرآنلاین، همزمان با اجرایی شدن نخستین دور از تحریمها، جان بولتون مشاور امنیت ملی رییس جمهوری امریکا اعلام کرد اگر کشور عزیزمان ایران قصد خارج شدن از تحریمها را داشته باشد باید پای میز مذاکره باز گردد و مقامات کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این مساله اعلام کردند که کشور عزیزمان ایران همواره آماده مذاکره با کشوری است که صادق باشد و به اصول مذاکره و توافق پایبند بماند.

تحریم با اقتصاد کشور عزیزمان ایران چه می کند؟

ولی موج اول تحریمها که باعث شد تا شمار زیادی از شرکتهای اروپایی و آسیایی از بازار کشور عزیزمان ایران خارج شوند، چه هزینه هایی را به اقتصاد کشور تحمیل خواهد کرد؟

در نتیجه بازگشت تحریمها کشور عزیزمان ایران از دریافت هواپیماهایی که خریداری کرده بود بازمی ماند. قرار بر این بود که ۲۳۰ فروند هواپیما از شرکتهای بویینگ و ایرباس به کشور عزیزمان ایران داده شود که ارزش این قرادادها بالغ بر ۳۹.۵ میلیارد دلار بود ولی با شروع دور اول تحریم ها این قراردادها اجرایی نمی شود . بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای در سال ۲۰۱۶ میلادی کشور عزیزمان ایران قراردادی جهت خرید ۱۱۰ دستگاه هواپیمای بویینگ جهت خطوط هوایی کشور عزیزمان ایران ایر و هواپیمایی آسمان را امضا کرد که ارزش آن ۲۰ میلیارد دلار بود و قراردادی به ارزش ۱۹ میلیارد دلار جهت خرید ۱۰۰ فروند ایرباس هم در نتیجه این تحریمها کنسل شد. تا کنون ایرباس ۳ فروند هواپیما را به کشور عزیزمان ایران تحویل داده هست. قراردادی به ارزش ۵۳۶ میلیون دلار امریکا جهت خرید ۲۰ فروند هراپیمای ATR هم بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای امضا شده است بود که تنها ۱۳ دستگاه هواپیما به کشور عزیزمان ایران تحویل داده شد و بقیه از دستور کار خارج شد.

اولین فاز تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران از روز سه‌شنبه هفتم ماه اوت امسال رسما شروع شد. آمریکا بر این باور است که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکن

این تحریمها باعث می شود تا کشور عزیزمان ایران درآمدی بالغ بر ۴۲۴ میلیون دلار که در سال گذشته از صادرات فرش به دست آورده بود را از دست بدهد. فرش دستباف کشور عزیزمان ایران ۳۰ درصد از بازار فرش دنیا را به خود تخصیص داده شده است داده است و جهت ۲ میلیون نفر ایرانی وقت شغلی ایجاد کرده است . امریکا بزرگترین بازار جهت فرش کشور عزیزمان ایران است و بعد از تحریمها خرید فرش کشور عزیزمان ایران به طور کامل متوقف می شود.

ایران در سال قبل ۱.۳۷ میلیون دلار خاویار صادر کرده بود که امریکا جهت نخستین بار در تاریخ ۲۵ ساله اخیر خود ۱۰ کیلوگرم خاویار از کشور عزیزمان ایران وارد کرده بود. این درآمد کشور عزیزمان ایران هم از بین بردن خواهد شد.

در ۹ ماه انتهایی سال قبل کشور عزیزمان ایران ۹۶ هزار تن پسته صادر کرده بود و از فروش آن ۸۵۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد.باید در نظر داشت که کشور عزیزمان ایران و امریکا بزرگترین تولید کنندگان پسته دنیا هستند و در سال قبل ۸۵ درصد از بازار جهانی را در اختیار داشتند.چین بزرگترین خریدار پسته کشور عزیزمان ایران است.

تحریم با اقتصاد کشور عزیزمان ایران چه می کند؟

به گزارش الجزیره، در نتیحه این تحریم که خرید و فروش طلای کشور عزیزمان ایران را نیز ممنوع اعلام کرده هست، کشور عزیزمان ایران از دسترسی به ۶۴.۵ تن طلا محروم می شود. کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی این حجم طلا را معامله کرده بود. پیش از این، کشور عزیزمان ایران جهت دور زدن تحریم بانکی اقدام به دریافت طلا به عنوان قیمت پرداختی نفت می کرد ولی به نظر می رسد این بار، کشور عزیزمان ایران از این سیاست نمی تواند استفاده کند.

در نهایت صنعت خودروسازی کشور عزیزمان ایران به علت تحریم اجرا شده است به وسیله امریکا اسیب خواهد دید. کشور عزیزمان ایران در سال گذشته ۱.۶ میلیون دستگاه ماشین به بازار مصرف داخلی عرضه کرد. این کشور دوازدهمین بازار بزرگ ماشین در دنیاست که در سال قبل رشد ۱۸ درصدی فروش هر سال را تجربه کرده بود. ولی به دنبال شروع تحریم ها شرکتهای بزرگ فرانسوی و آلمانی فعال در بازار کشور عزیزمان ایران از قبیل شرکتهای رنو و پژو و دایملر خبر از خروج از بازار کشور عزیزمان ایران دادند. این سیاست می تواند بحران بزرگی درصنعت خودروسازی کشور ایجاد کند و میلیونها وقت شغلی موجود در این بخش را نیز از بین ببرد.

اولین فاز تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران از روز سه‌شنبه هفتم ماه اوت امسال رسما شروع شد. آمریکا بر این باور است که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکن

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | امریکا | ایرانی | تحریم ها | تحریم های آمریکا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs